Atama ve İstifalarla İlgili Sorular

1. Son mecburi hizmet atamasında kuradaki yere atamam yapıldı. Şu an meyil müddetindeyim. Aynı zamanda TUS’u da kazandım. Mecburi hizmet atamam otomatik olarak iptal edilecek mi?

2. Daha önce mecburi hizmet atamam yapılmış ve ben hiç gitmemiştim. Müstafi mi sayılıyorum? Ve 1 yıllık cezalı sürem ne zaman başlıyor?

3. Pratisyenliğe ait mecburi hizmetimi yapmadım. Şu an ihtisas yapıyorum. İhtisasdan sonra sadece uzmanlığa ait mecburi hizmetimi mi yapacağım? Yoksa pratisyenliğe ait olan asıl ve cezalı süreler de eklenecek mi?

4. Mecburi hizmet den istifa etmek istiyorum. Süreç nasıl işleyecek? Bir aylık süreyi izinli ya da raporlu geçirebilir miyim?

5. Bu TUS’ta bir ihtisas kazandım. Atamamı herhangi bir yolla bekletsem bir sonraki TUS’a girsem bir başka yer kazansam oraya başlayabilir miyim?

6. Mecburi hizmetten istifa ettim. Sonra üniversite ihtisası kazandım. Oradan da istifa etmek zorunda kaldım. Bir ay sonra mecburi hizmet listesinde adım tekrar yayınlandı. Ne yapmalıyım?

7. Üniversite ihtisası yaparken istifa etsem bu üç istifa hakkından birini kullandığım anlamına gelir mi?

8. Bazı resmi sorunlarım oluyor ve Sağlık Bakanlığı’nı aradığımda ya muhatap bulamıyorum ya da herkes farklı bir şey söylüyor. Oradan sağlıklı bilgiyi nasıl edinebilirim?

9. Sağlık Bakanlığı’nda asistanım. Asistanlıktan ayrılmak istiyorum. Ancak istifa etmemiş olmak için pratisyenliğe devam etmek istiyorum. Ne yapmalıyım? Süreç nasıl işler?

10. Bazı ihtisas sürelerinin azaldığı söyleniyor. Doğru mudur?

Cevaplar ve konuşmayı dinlemek için tıklayınız.